DEET - co to jest ?

Deet – to związek chemiczny stworzony przez chemików ze Stanów Zjednoczonych dla potrzeb wojska , walczącego w wilgotnych lasach i innych terenach gdzie występują owady ( komary, meszki i inne) , które stanowiły zagrożenie dla żołnierzy armii USA. Po raz pierwszy został użyty w celach wojskowych  roku 1946 w wilgotnych lasach Azji. Do użytku powszechnego używany od roku 1957. 

Deet to - N,N-Dietylo-m-toluamid (łac. Diethyltoluamidum) pochodzi z grupy amidów. Je.st to związek organiczny, który został dosyć dokładnie przestudiowany przez naukowców na przestrzeni ostatnich 50 lat

Wzór chemiczny DEET : C12H17NO

Jak działa DEET ?

Deet nie jest środkiem owadobójczym a jedynie odstraszającym komary i insekty !
Kiedy komar jest blisko skóry DEET wpływa na jego system nerwowy, który traci koordynację. Deet niweluje ich zdolność do wykrywania dwutlenku węgla i innych produktów metabolizmu człowieka , dzięki którym znajdują one człowieka.

Jaki wpływ na zdrowie ma stosowanie preparatów z DEET ?

Większość ludzi sceptycznie podchodzi do preparatów zawierających DEET i uważają, że są one niebezpieczne dla zdrowia. Nie należy się im dziwić.
Amerykańska Akademia Pediatryczna ( American Academy  of Pediatrics) stwierdziła, że już 2 miesięczne dzieci mogą bezpiecznie używać preparatów z DEET do stężenia maksymalnie 30 %.

Jak do tej chwili naukowcy nie stwierdzili bezpośrednich, negatywnych skutków używania repelentów, takich jak Mugga, zawierających DEET na zdrowie człowieka. Jednocześnie zwracamy uwagę na bezpośrednie zagrożenie na życie i zdrowie człowieka, który bez zabezpieczenia udaje się rejony tropikalne, gdzie może zostać zarażony chorobą tropikalną przenoszoną przez komary lub inne owady.

Prosimy zapoznać się naszą broszurą , która w skrócie opisuje  - zasady postępowania z preparatem Mugga

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl